ULTIMA ORĂ 12 decembrie 2012

Cine sunt noii deputaţi din Parlamentul României

de Covasna Media | 310 vizualizări

Biroul Electoral Central (BEC) a publicat lista mandatelor de deputaţi atribuite pe judeţe.

După procesarea proceselor verbale din toate secțiile de vot, USL a câștigat 58,63% din voturi la Camera Deputaților și 60,10% din voturi la Senat. Președintele BEC a precizat că până joi speră să aibă toate procesele verbale din țară semnate, astfel încât vineri să poată trimite datele spre publicare la Monitorul Oficial.

ALBA:

Potor Călin - USL (PNL)

Negruţ Clement - ARD (PDL)

Simedru Dan-Coriolan USL (PNL)

Dîrzu Ioan - USL (PSD)

 

ARAD:

Măduţa Flavius Luigi - USL (PSD)

Boghicevici Claudia ARD (PDL)

Calimente Mihăiţă - USL (PNL)

Pistru Popa Eusebiu Manea - ARD (PDL)

Căprar Dorel Gheorghe - USL (PSD)

 

ARGEŞ:

Marin Gheorghe - USL (PSD)

Drăghici Mircea Gheorghe - USL (PSD)

Bucura Oprescu Simona - USL (PSD)

Nicolescu Theodor Cătălin - USL (PNL)

Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae - USL (PSD)

Vasilică Radu Costin - USL (PSD)

Constantin Daniel USL (PC)

Gerea Andrei Dominic - USL (PNL)

Rădulescu Cătălin Marian - USL (PSD)

Teodorescu Cătălin Florin - ARD (PDL)

 

BACĂU:

Marcu Nicu - USL (PNL)

Necula Cosmin - USL (PNL)

Ciubotaru Lucian Manuel - USL (PNL)

Şova Lucian - USL (PSD)

Marcu Viorica - USL (PNL)

Vreme Valerian - ARD (PDL)

Avram Constantin - USL (PC)

Palăr Ionel - USL (PNL)

Iancu Iulian - USL (PSD)

Viorel Hrebenciuc - USL (PSD)

Vlase Petru Gabriel - USL (PSD)

 

BIHOR:

Cseke Attilla Zoltan – UDMR

Szabo Odon – UDMR

Varga Lucia Ana - USL (PNL)

Costin Gheorghe - USL (PNL)

Laza Matiuţa Liviu - ARD (PDL)

Bogdan Gheorghe Ionuţ - USL (PDL)

Roman Ioan Sorin - USL (PSD)

Drăghici Sonia Maria - USL (PSD)

Cupşa Ioan - USL (PNL)

Cherecheş Florica - USL (PNL)

 

BISTRIŢA:

Pană Adriana Doina - USL (PSD)

Suciu Vasile Daniel - USL (PSD)

Oltean Ioan - ARD (PDL)

Dolha Nechita Stelian - USL (PNL)

 

BOTOŞANI:

Cireadă Dumitru Vasile - USL (PNL)

Dolineaschi Andrei - USL (PSD)

Anuşca Roxana Florentina - USL (PNL)

Şoptică Costel - USL (PNL)

Roman Cristian Constantin - ARD (FC)

Baltă Mihai - USL (PSD)

Ciofu Tamara Dorina - USL (PSD)

 

BRĂILA:

Petrea Dorin Silviu - USL (UNPR)

Varga Vasile - USL (PNL)

Nazare Alexandru - ARD (PDL)

Dragomir Viorel Marian - USL (PSD)

Tudose Mihai - USL (PSD)

Rizea Cristian - USL (PSD)

 

BRAŞOV:

Zamfir Daniel Cătălin - USL (PNL)

Ochi Ion - USL (PSD)

Donţu Mihai Aurel - USL (PNL)

Niţă Constantin - USL (PSD)

Niţă Emil - USL (PSD)

Andronache Gabriel - ARD (PDL)

Adam Ioan - USL (PSD)

Diniţă Ion - USL (PC)

Petre Roman - USL (PNL)

Ialomiţianu Gheorghe - ARD (PDL)

 

BUZĂU:

Scutaru Adrian George - USL (PNL)

Mocanu Adrian - USL (PSD)

Holban Titi - USL (PNL)

Cocei Erland - USL (PNL)

Ghiveciu Marian - USL (PSD)

Nicolicea Eugen - USL (UNPR)

Preda Cezar Florian - ARD (PDL)

Ciolacu Ion Marcel - USL (PSD)

 

CĂLĂRAŞI:

Florea Daniel - USL (PSD)

Iliuţă Vasile - ARD (PDL)

Steriu Valeriu Andrei - USL (UNPR)

Motreanu Dan Ştefan - USL (PNL)

Nicuale Aurel - USL (PNL)

Surdu Raluca - USL (PNL)

 

CARAŞ-SEVERIN:

Benga Ioan - USL (PSD)

Tabugan Ion - USL (UNPR)

Rusu Valentin - USL (PNL)

Schelean Valeria Diana - ARD (PDL)

Tocuţ Dan Laurenţiu - USL (PNL)

Mocioalcă Ion - USL (PSD)

 

CLUJ:

Oros Nechita Adrian - USL (PNL)

Cătăniciu Steluţa Gustica - USL (PNL)

Cristea Aurelia - USL (PSD)

Gurzău Adrian - ARD (PDL)

Zlati Radu - USL (PNL)

Itu Cornel - USL (PSD)

Irimie Vicenţiu Mircea - ARD (PDL)

Uioreanu Elena Ramona - USL (PNL)

 

CONSTANŢA:

Dragomir Gheorghe - USL (PNL)

Lupu Mihai - USL (PNL)

Dumitrache Iuliana Cristian - USL (PSD)

Babuş Radu - USL (PSD)

Manea Victor Gheorghe - USL (PNL)

Martin Eduard Stelian - USL (PSD)

Dobre Mircea Tituş – USL (PSD)

Mitrea Manuela - USL (PSD)

Cernea Remus Florinel - USL (PSD)

Culeţu Dănuţ - ARD (FC)

Voicu Mădălin Ştefan - USL (PSD)

Gheorghe Florin - ARD (PDL)

 

COVASNA:

Marko Attila Gabor - UDMR

Marton Arpad Francisc - UDMR

Fejer Laszlo-Odon - UDMR

Grama Horia - USL (PSD)

 

DÂMBOVIŢA:

Horga Vasile - USL (PNL)

Rovana Plumb - USL (PSD)

Stan Ion - USL (PSD)

Pârgaru Ion - USL (PNL)

Popescu Aurelian Florin - ARD (PDL)

Stanciu Zisu - USL (PSD)

Dumitru Georgică - USL (PC)

Săvoiu Ionuţ Cristian - USL (PSD)

Moldovan Carmen Ileana – USL (PSD)

Valdu Iulian - ARD (PDL)

 

DOLJ:

Neţoiu Gheorghe - PPDD

Enea Constantin - Cosmin - USL (PNL)

Dascălu Constantin - ARD (PDL)

Vasilescu Nicolae - USL (PSD)

Stroe Ionuţ Marian - USL (PNL)

Gust-Băloşin Florentin - USL (PSD)

Petrescu Petre - USL (PSD)

Manda Iulian-Claudiu - USL (PSD)

Voicu Mihai-Alexandru - USL (PNL)

Iane Daniel - USL (PNL)

Stoica Ştefan-Bucur - ARD (PDL)

Zgonea Valeriu-Ştefan - USL (PSD)

Călin Ion - USL (PSD)

 

GALAŢI:

Dobre Victor-Paul - USL (PNL)

Toader Mircea-Nicu - ARD (PDL)

Chirvăsuţă Laurenţiu - USL (UNPR)

Scarlat George - USL (PNL)

Chebac Eugen - PPDD

Ştefan Viorel - USL (PSD)

Nica Dan - USL (PSD)

Pâslaru Florin-Costin - USL (PSD)

Roşca Lucreţia - USL (PSD)

Ciucă Liviu-Bogdan - USL (PC)

Nechita Aurel - USL (PSD)

 

GIURGIU:

Nicolae Florian - USL (PSD)

Anton Marin - USL (PNL)

Teodorescu Ioan-Viorel - USL (PNL)

Ciobanu Liliana - PPDD

Chiţoiu Daniel - USL (PNL)

 

GORJ:

Cupă Ion - ARD (PDL)

Rotaru Răzvan - PPDD

Weber Mihai - USL (PSD)

Iriza Scarlat - USL (PSD)

Khraibani Camelia - USL (PSD)

Popeangă Vasile - USL (PSD)

Mocioi Niculina - PPDD

Ponta Victor-Viorel - USL (PSD)

 

HARGHITA:

Korodi Attila – UDMR

Kelemen Hunor – UDMR

Antal Istvan – UDMR

Moldovan Iosif – UDMR

Duşa Mircea - USL (PSD)

 

HUNEDOARA:

Nistor Laurenţiu - USL (PSD)

Intotero Natalia-Elena - USL (PSD)

Ruşanu Dan-Radu - USL (PNL)

Resmeriţă Cornel-Cristian - USL (PSD)

Iacob-Ridzi Monica-Maria - PPDD

Muntean Mircia - ARD (PDL)

Ţîmpău Radu-Bogdan - USL (PNL)

Hărău Eleonora-Carmen - USL (PNL)

 

IALOMIŢA:

Pocora Cristiana-Ancuţa - USL (PNL)

Caloianu Mario-Ernest - PPDD

Neacşu Marian - USL (PSD)

Găină Mihăiţă - USL (PSD)

Gheorghe Tinel - ARD (PDL)

Ionescu Aurelian - USL (PC)

 

IAŞI:

Cozmanciuc Corneliu-Mugurel - USL (PNL)

Fenechiu Relu - USL (PNL)

Adăscăliţei Constantin - USL (PSD)

Movilă Petru - ARD (PDL)

Mocanu Vasile - USL (PSD)

Răţoi Neculai - USL (PSD)

Stanciu Anghel - USL (PSD)

Alexe Costel - USL (PNL)

Emacu Gheorghe - USL (UNPR)

Bogdănici Camelia-Margareta - ARD (PDL)

Oajdea Vasile-Daniel - PPDD

Nichita Cristina - USL (PSD)

Iacoban Sorin-Avram - USL (PSD)

Crăciunescu Grigore - USL (PNL)

Doboş Anton - USL (PNL)

Blăjuţ Viorel-Ionel - PPDD

 

ILFOV:

Stroe Radu - USL (PNL)

Peia Ninel - USL (PSD)

Thuma Hubert Petru Ştefan - USL (PNL)

Burlacu Ştefan - PPDD

Hellvig Eduard-Raul - USL (PNL)

 

MARAMUREŞ:

Bonis Istvan – UDMR

Dolha Mircea - USL (PNL)

Tătaru Florin-Cristian - USL (PSD)

Matei Călin-Vasile-Andrei - USL (PSD)

Man Mircea - ARD (PDL)

Şimon Gheorghe - USL (PSD)

Fonta Nuţu - PPDD

Negruţ Cornelia - USL (PC)

Berci Vasile - USL (PNL)

 

MEHEDINŢI:

Stănişoară Mihai - ARD (PDL)

Traicu Rodin - USL (PSD)

Daea Petre - USL (PSD)

Palaşcă Viorel - USL (PNL)

Manolache Marius - USL (PSD)

 

MUREŞ:

Kerekes Karoly – UDMR

Buicu Corneliu-Florin - USL (PSD)

Kelemen Attila-Bela-Laszlo – UDMR

Urcan Ionaş-Florin - ARD (PDL)

Borbely Laszlo – UDMR

Sefer Cristian-Gheorghe - PPDD

Chirteş Ioan-Cristian - USL (PNL)

Gliga Vasile-Ghiorghe - USL (PSD)

 

NEAMŢ:

Drăguşanu Vasile-Cătălin - USL (PC)

Marcoci Vlad - USL (PSD)

Stoica Mihaela - ARD (PDL)

Harbuz Liviu - USL (PSD)

Moisii Constantin - PPDD

Udrea Elena-Gabriela - ARD (PDL)

Munteanu Ioan - USL (PSD)

Ursărescu Dorinel - USL (PNL)

Arsene Ionel - USL (PSD)

Enache Marian - USL (UNPR)

 

OLT:

Moţ Constantin-Stelian-Emil - USL (PSD)

Bărbulescu Daniel-Ionuţ - USL (PSD)

Iordache Florin - USL (PSD)

Delureanu Virgil - USL (PSD)

Niculescu Dumitru - PPDD

Ciocan Dan - USL (PSD)

Ştirbu Gigel-Sorinel - USL (PNL)

Stănescu Alexandru - USL (PSD)

Adam Luminiţa-Pachel - PPDD

 

PRAHOVA:

Roşca Mircea - USL (PNL)

Guran Virgil - USL (PNL)

Gavrilescu Graţiela-Leocadia - USL (PNL)

Ghiţă Sebastian-Aurelian - USL (PSD)

Teju Sorin - USL (PNL)

Gunia Dragoş-Ionel - ARD (PDL)

Tănase Răzvan-Ionuţ - PPDD

Nicolae Alexandri - USL (PNL)

Cosma Vlad-Alexandru - USL (PSD)

Ionescu George - ARD (PDL)

Anghel Gabriela-Lola - PPDD

Eparu Ion - USL (PSD)

Dumbravă Vanu Paul - USL (PNL)

Anastase Roberta-Alma - ARD (PDL)

Sava Andrei-Valentin - USL (PSD)

 

SATU MARE:

Paul Maria-Andreea - ARD (PDL)

Silaghi Ovidiu-Ioan - USL (PNL)

Petric Octavian - USL (PSD)

Erdei-Doloczki Istvan – UDMR

Kereskényi Gabor – UDMR

 

SĂLAJ:

Bode Lucian-Nicolae - ARD (PDL)

Seres Denes – UDMR

Nosa Iuliu - USL (PSD)

Taloş Gheorghe-Mirel - USL (PNL)

 

SIBIU:

Tămâian Ioan - USL (PNL)

Turcan Raluca - ARD (PDL)

Roman Gheorghe - USL (PSD)

Puşcaş Iacob - PPDD

Axente Ioan - USL (PSD)

Frăticiu Gheorghe - USL (PSD)

Cazan Mircea-Vasile - USL (PNL)

 

SUCEAVA:

Băişanu Ştefan-Alexandru - USL (PNL)

Ardeleanu Sanda-Maria - ARD (PDL)

Bălan Ioan - ARD (PDL)

Mîrza Gavril - USL (PSD)

Uricec Eugen-Constantin - USL (PSD)

Stan Ioan - USL (PSD)

Galan Constantin - USL (PNL)

Iane Ovidiu-Cristian - USL (PSD)

Bejinariu Eugen - USL (PSD)

Pardău Dumitru - USL (PNL)

Cioată Cezar - PPDD

Surugiu Iulian-Radu - USL (PNL)

 

TELEORMAN:

Ştefănescu Elena Cătălina - USL (PSD)

Simionescu Adrian Constantin - USL (PSD)

Dragnea Nicolae-Liviu - USL (PSD)

Bucur Constantin-Alin - PPDD

Boboc Valentin Gabriel - USL (PSD)

Militaru Lucian - ARD (PDL)

Calotă Florică Ică - USL (PNL)

Almăjanu Marin - USL (PNL)

 

TIMIŞ:

Sămărtinean Cornel-Mircea - ARD (PDL)

Cristian Horia - USL (PNL)

Molnar Zsolt (UDMR)

Grindeanu Sorin Mihai - USL (PSD)

Grapini Maria - USL (PC)

Răducanu Ion - USL (UNPR)

Popoviciu Alin-Augustin-Florin - ARD (PDL)

Tiuch Cătălin - USL (PSD)

Stragea Sorin Constantin - USL (PSD)

Diaconu Adrian-Nicolae - PPDD

Andea Petreu - USL (PSD)

Covaci Dorel - USL (PSD)

Ciobanu Gheorghe - USL (PSD)

 

TULCEA:

Gudu Vasile - ARD (PDL)

Zaharcu Neviser - USL (PSD)

Avram Marian - USL (PSD)

Codirlă Liviu - PPDD

Popa Octavian Marius - USL (PNL)

Bălan Ion - USL (PSD)

 

VASLUI:

Cristea Victor - USL (PSD)

Bordeianu Dan - USL (PNL)

Ciurariu Florin - USL (PNL)

Solomon Adrian - USL (PSD)

Ciuhodariu Tudor - PPDD

Birchall Ana - USL (PSD)

Dima Toader - USL (PSD)

Vizitiu Sergiu-Constantin - ARD (PDL)

Stativă Irinel-Ioan - USL (PSD)

 

VÂLCEA:

Dobrinescu Traian - USL (PNL)

Rădulescu Romeo - ARD (PDL)

Rădulescu Constantin - USL (PSD)

Mazilu Constantin - USL (UNPR)

Bleotu Vasile - USL (PSD)

Marian Ion Cristinel - PPDD

Buican Cristian - USL (PNL)

Vlădoiu Aurel - USL (PSD)

 

VRANCEA:

Nica Nicolae-Ciprian - USL (PSD)

Tîlvăr Angel - USL (PSD)

Săpunaru Nini - USL (PNL)

Mitrea Miron-Tudor - USL (PSD)

Tigăeru Roşca Laurenţiu - USL (PNL)

Murgu Neagu - PPDD

Secară Florin Mihail - ARD (PDL)

Roman Victor - USL (PSD)

 

BUCUREŞTI:

Nistor Gheorghe Vlad - USL (PNL)

Tuşa Adriana Diana - USL (PNL)

Ludovic Orban - USL (PNL)

Canacheu Costică - ARD (PDL)

Tudorache Daniel - USL (PSD)

Popescu Dumitru Iulian - USL (UNPR)

Nassar Rodica - USL (PSD)

Mihăilă Ion - ARD (PNŢCD)

Tudorie Violeta - USL (PSD)

Bot Octavian - USL (PNL)

Popescu Dan Cristian - ARD (FC)

Budurescu Daniel Stamate - USL (PNL)

Theodor Paleologu - ARD (PDL)

Alexe Florin Alexandru - USL (PNL)

Nicolăescu Gheorghe Eugen - USL (PNL)

Ispir Raluca Cristina - USL (PNL)

Vulpescu Ioan - USL (PSD)

Podaşcă Gabriela Maria - USL (PSD)

Petrache Adrian Alin - USL (PSD)

Tănăsescu Claudiu Andrei - USL (PC)

Diaconu Mihai Bogdan - USL (PSD)

Bănicioiu Nicolae - USL (PSD)

Giurescu Dinu - USL (PC)

Chiriţă Dumitru - USL (PSD)

Pop Georgian - USL (PSD)

Gorghiu Alina Ştefania - USL (PNL)

Niculescu Mizil Ştefănescu Tohme - USL (PSD)

Geantă Florian Daniel - ARD (PDL)

Sturzu Mihai Răzvan - USL (PSD)

George Becali - USL (PNL)

Udrişte Gheorghe - ARD (PDL)

Mironescu Răzvan Horia - USL (PNL)

Florea Damian - USL (PC)

Mihăilescu Bogdan Ion - USL (PSD)

 

DIASPORA:

Tomac Eugen - ARD (PDL)

Lubanovici Mircea - ARD (PDL)

Raeţchi Ovidiu Alexandru - USL (PC)

Mihai Aurelian - PPDD

 

Reprezentanţii Minorităţilor Naţionale:

Ganţ Ovidiu Victor – Forumul Democrat al Germanilor din România

Mircovici Niculae – Uniunea Bulgară din Banat

Merka Adrian Miroslav – Uniunea Democratică a Slovacilor şi Cehilor

Longher Ghervazen – Uniunea Polonezilor din România

Ghera Giureci Slobodan – Uniunea Croaţilor

Gvozdenovici Slavomir – Uniunea Sârbilor

Ignat Miron – Comunitatea Ruşilor Lipoveni

Amet Varol – Uniunea Democrată a Turco-Tătarilor

Păun Nicolae – Asociaţia Partida Romilor „Pro-Europa”

Marocico Ion – Uniunea Ucrainenilor

Stancu Ionel – Asociaţia Macedonenilor

Manolescu Oana – Asociaţia Liga Albanezilor

Zisopol Dragoş Gabriel – Uniunea Elenă

Ibram Iusein – Uniunea Democrată Turcă

Firczak Gheorghe – Uniunea Culturală a Rutenilor

Distribuie articolul:  
|

ULTIMA ORĂ

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.