SPORT 20 octombrie 2013

Sepsi-SIC a câștigat contra Satu Mare

de Székely Emőke | 537 vizualizări

Echipa de baschet feminin Sepsi-SIC s-a adunat după înfrângerea de săptămâna trecută, și a reușit să învingă pe teren propriu una dintre echipele aspirante la titlu, CSM Satu Mare cu scorul final de 87-59.

Fetele conduse de Déri Csaba au început tare partida, și-au construit un avantaj considerabil, pe care l-au păstrat până la sfârșitul meciului. În sfertul al doilea oaspeții au încercat să revină, dar a fost doar o sclipire pe moment, gazdele, cu Samantha Prahalis în formă mare au reușit să țină sătmărencele la distanță, scorul pe sferturi fiind 31-14, 15-16, 20-12, 21-17.

În următoarea etapă Sepsi-SIC va juca în deplasare, miercuri la Galați, apoi sâmbătă va primi vizita echipei Universitatea Cluj.