SPORT 24 martie 2015

FC Sepsi a învins United Galați

de Székely Emőke | 1591 vizualizări

Echipa de futsal FC Sepsi a jucat luni seara pe teren propriu cu United Galați, câștigând partida cu 5-4. Meciul contând pentru etapa a 21-a a Ligii I a fost în mare parte dominat de gazde, însă la final oaspeții și-au revenit spectaculos, iar spectatorii se temeau de o eventuală egalare a gălățenilor.

Scorul a fost deschis de Velasco, apoi Cardenas și Pânzaru au mărit avantajul alb-verzilor la 3-0. United Galați a marcat înainte de pauză, și astfel după primele 20 de minute de joc tabela arăta 3-1. În partea a doua a meciului gazdele au fost cele care au marcat, Pânzaru și Rivera au fost cei care l-au învins pe portarul de la Galați, după care FC Sepsi a părut că ia meciul mai relaxat. Oaspeții au profitat de acest lucru și au marcat pentru 5-2, 5-3, apoi pentru 5-4. Nu au reușit însă să egaleze, și astfel cele 3 puncte puse în joc au fost câștigate de FC Sepsi.

În următoarea etapă echipa din Sfântu Gheorghe va juca în deplasare la KSE Târgu Secuiesc, partida va avea loc vineri.