ACTUALITATE 22 mai 2012

Centrul de alergare „Gáll Lajos” la Supermaratonul Békéscsaba – Arad – Békéscsaba

de Covasna Media | 329 vizualizări

Sâmbătă şi duminică a avut loc cea de a 15-a ediţie a Supermaratonului Internaţional Békéscsaba – Arad – Békéscsaba, pe distanţa de 204,7 km (108 în prima zi şi 96,7 în a doua) individual sau ştafete de cinci concurenţi. La concurs au participat şi membrii Cercului de alergare Gáll Lajos, pentru a 14-a oară, cu 3 ştafete, 2 de bărbaţi şi 1 de femei.  La concurs au luat parte 31 de ştafete de bărbaţi şi 5 de femei. Echipele noastre şi de data aceasta au avut o evoluţie remarcabilă, la femei ştafeta formată din Páll Erzsébet, Szabó Irén, Lungu Olga, Buzsi Andrea, Cârstea Floricica a ocupat locul III la open, şi locul I la categoria de vârstă 201-250 ani. La bărbaţi, ştafeta formată din Csutak Tamás, Kovács Attila, Bihari Szilárd Attila, Vrabie Cătălin, Takács Szabolcs atât la open cât şi la categoria de vârstă până 175 ani a ocupat locul  IV. Ştafeta formată din Csomortáni Attila, Rácz Attila Zsombor, Sándor István, Imreh Zoltán, Mezei Loránt a ocupat locul X în clasamentul open, iar la categoria până 175 ani locul VI. Participarea sportivilor a fost posibilă datorită sprijinului primit din partea Consiliului Local Sfântu Gheorghe şi al Consiliului Judeţean Covasna.