ULTIMA ORĂ 7 decembrie 2015

Medalii pentru luptătorii de la CSM Sf. Gheorghe

de Covasna Media | 776 vizualizări

Incze Kriszta

Weekendul acesta au fost premiaţi la Târgovişte, în cadrul ,,Cupei României”, primii 10 sportivi ai Federaţiei Române de Lupte, unde sportiva de la CSM Sf. Gheorghe, Incze Kriszta s-a clasat pe locul IV, în urma rezultatelor foarte bune obţinute în cursul anului 2015.

La turneul internaţional de la Braşov cadeţi şi copii I, II şi III, unde au concurat în jur de 200 de sportivi, CSM Sf. Gheorghe a participat cu 6 sportivi care au obţinut 3 medalii de aur, prin fraţii Orban Cristian – categoria 28 kg, Orban Lorand – categoria 40 kg şi Orban Norbert – categoria 58 kg. De asemenea, 2 medalii de argint au fost obţinute de Nichifor Levente – categoria 38 kg şi Bara Botond – categoria 54 kg, respectiv Bara Ricard – categoria 69 kg obţinând medalia de bronz. CSM Sf. Gheorghe s-a clasat pe locul I pe echipe.