ACTUALITATE 30 octombrie 2011

Futsal. O nouă victorie pentru FC Sepsi

de Székely Emőke | 452 vizualizări

Cea de a şaptea etapă a Ligii I la futsal a adus pentru echipa FC Sepsi o nouă victorie, pe teren propriu, contra celor de la DAVA Deva. Echipa covăsneană a trecut de hunedoreni şi în cadrul optimilor de finală ale Cupei României, dar partida de sâmbătă s-a dovedit a fi ceva mai dificilă. Scorul a fost deschis de oaspeţi, în minutul 3, prin şutul imparabil al lui Macingo. Ţicalo a fost cel care a egalat, apoi golul lui Şerban i-a adus pe covăsneni în avantaj, 2-1 fiind şi scorul la pauză. În cea de a doua parte a jocului avantajul celor de la FC Sepsi a fost majorat de golurile lui Ţicalo, Manya şi Burciu, cu câteva minute înaintea fluierului final oaspeţii au mai marcat o dată prin Mateescu, iar astfel tabela s-a închis cu scorul de 5-2.

În cadrul următoarei etape FC Sepsi va sta. Băieţii trebuiau să facă deplasarea la Chiajna, dar Concordia din localitate s-a retras din campionat.