FC Sepsi a pierdut la limită

de Székely Emőke | 546 vizualizări

Paul Alin a debutat la noua sa echipă cu un gol

Futsal februarie 2013 - 1

Joi seara, Sala Sporturilor „Szabó Kati” din Sfântu Gheorghe a găzduit partida de futsal FC Sepsi – City Us Târgu Mureș, contând pentru etapa a 14-a a Ligii I de futsal. Campionii de la Târgu Mureș nu au avut o viață tocmai ușoară în fața gazdelor, dar au reușit în final să se impună cu scorul de 5-4, după ce la pauză tabela arăta 1-1.

Oaspeții au fost cei care au deschis scorul, dar noua achiziție a gazdelor, Paul Alin, a restabilit echilibrul pe tabelă. Cea de a doua parte a jocului a fost mult mai spectaculoasă decât prima, mureșenii s-au distanțat la 3 goluri avans, după care gazdele au reușit să revină, iar în ultimul minut au egalat, 4-4. Când mai erau doar câteva secunde până la sfârșitul partidei, oaspeții au înscris în urma unei faze lung contestate de cei din Sfântu Gheorghe, și astfel scorul final al partidei a fost de 4-5.

În următoarea etapă FC Sepsi va juca în deplasare la Iași.