SPORT 13 octombrie 2013

Victorie prețioasă pentru FC Sepsi

de Székely Emőke | 741 vizualizări

Echipa de futsal FC Sepsi a reușit să învingă sâmbătă formația United Galați în cadrul celei de a patra etape a Ligii I la futsal. Partida a avut loc la Sala Sporturilor „Szabó Kati”, iar cei peste 500 de spectatori prezenți au avut parte de un meci de cinste, cu multe faze spectaculoase, mingi disputate „la sânge” și o atmosferă de derby.

Scorul a fost deschis de gazde prin reușita lui Máté, apoi gălățenii au egalat, scorul la pauză fiind 1-1. După pauză spaniolul Gustavo Herguedas a adus FC Sepsi din nou la conducere, apoi United a reușit egalarea. În minutul 33 Máté a reușit să îl învingă pe portarul din Galați, 3-2, acesta fiind ș scorul final al partidei.

FC Sepsi a reușit astfel să obțină cele 3 puncte pentru victorie, iar în următoarea etapă va juca în deplasare contra Clujana Cluj Napoca.