SPORT 18 ianuarie 2015

Victorie pentru Sepsi-SIC la Alexandria

de Székely Emőke | 557 vizualizări

1533932_413214098842845_2027131808168178976_n

Echipa de baschet feminin Sepsi-SIC a învins sâmbătă formația din Alexandria în meciul contând pentru etapa a 18-a a Ligii Naționale de Baschet Feminin, scorul arătat pe tabelă la finele celor 40 de minute de joc fiind de 54-72 (10-32, 16-16, 15-17, 16-7).

Echipa oaspete și-a clădit un avantaj de 22 de puncte încă din primul sfert, motiv pentru care egalitatea parțială din sfertul doi și avantajul gazdelor din ultima parte a meciului nu au însemnat pericol pentru deznodământul final al meciului. Cele mai multe puncte pentru Sepsi-SIC au fost marcate de Murphy (21), iar pentru gazde de Stroman (21).

Sepsi-SIC se află în continuare în fruntea clasamentului cu 34 de puncte, urmată de Târgoviște (33 p.), și Alba Iulia (33 p.).

În următoarea etapă Sepsi-SIC va juca acasă cu Phoenix Galați, partida va avea loc miercuri în Sala Sporturilor „Szabó Kati”.