SPORT 24 noiembrie 2013

Turneu de tenis de masă la Sfântu Gheorghe

de Székely Emőke | 589 vizualizări

Sala Sporturilor „Szabó Kati” din Sfântu Gheorghe a fost sâmbătă gazda unui turneu de tenis de masă pentru amatori. La competiția organizată de Asociația Sportivă Top Spin și Clubul Sportiv Electrica au participat în jur de 130 de sportivi din toată țara.

„Consider că evenimentul a fost un succes, m-a bucurat faptul că am avut și public, acest lucru demonstrează faptul că tenisul de masă are din ce în ce mai mulți adepți și la noi. De fapt acesta a fost și scopul acestui turneu, să promovăm și să popularizăm acest sport” – ne-a declarat organizatorul Simon Teodor.

Concursul a fost câștigat de Iulian Roman din Brașov, urmat de Răzvan Marinescu și Cosmin Lungu, ambii din București.

Sportivii CS Electrica Sfântu Gheorghe vor participa la începutul acestei săptămâni la turneul tur al Superligii la tenis de masă, competiție ce va avea loc la Buzău. Obiectivul covăsnenilor este clasarea în primele 4 echipe, pentru că în funcție de această clasare se vor juca partidele din retur, când cele 8 formații din primul eșalon vor fi împărțite în două grupe: 1-4 și 5-8.