SPORT 29 aprilie 2014

Rezultatele partidelor din campionatul județean de fotbal

de Székely Emőke | 54 vizualizări

Liga a IV-a, etapa 23: Sfântu Gheorghe – Ghelința 1-0 (juniori: 3-0), Covasna – Brăduț 0-2 (1-0), Belin – Baraolt 0-2 (0-6), Întorsura Buzăului – Bodoc 2-0 (0-2), Ozun – Brețcu 2-2 (0-10), Sânzieni – Ilieni 3-1 (0-1), Sita Buzăului – Ojdula 0-3 (3-0)

Clasament:

  1. Sf. Gheorghe         21       21       0          0          98-8       63
  2. Ghelința                 21       14       4          3          69-24     46
  3. Moacșa                  21       12       4          5          60-31     40
  4. Ojdula                    22       12       2          8          61-45     38
  5. Brăduț                   21       12       2          7          43-32     38
  6. Brețcu                    21       12       4          5          45-36      34
  7. Bodoc                    22       10       1          11       33-43     31
  8. Ilieni                       21       8          3          10       51-46     27
  9. Sânzieni                 22       7          6          9          31-29     27
  10. Întorsura             22       7          3          12       32-57       24
  11. Baraolt                 22       7          2          13       42-61       23
  12. Sita Buzăului       22       7          1          14       40-86       22
  13. Belin                    22       5          4          13       38-57        19
  14. Ozun                    21       4          6          11       32-60        18
  15. Covasna               21       2          0          19       16-76      6

Liga a V-a, etapa 20: Cernat – Târgu Secuiesc 2-1 (juniori: 0-4), Hăghig – Boroșneu Mare 4-1 (10-0), Dalnic – Coșeni 3-1 (0-5), Bățanii Mari – Turia 1-3 (2-0), Aita Mare – Chilieni 5-4 (2-3), Arcuș – Reci 1-0 (1-2)

Clasament:

  1. Cernat                    18       14       2          2          46-19           44
  2. Târgu Secuiesc     19       10       7          2          50-20         37
  3. Hăghig                   19       9          5          5          62-35           32
  4. Aita Mare               18       10       2          6          53-35           32
  5. Poian                      18       7          5          6          35-27         26
  6. Arcuș                     18       7          5          6          21-26          26
  7. Turia                      19       8          2          9          37-44         26
  8. Dalnic                     19       6          6          7          34-36        24
  9. Reci                        18       5          7          6          32-27        22
  10. Boroșneu              18       6          2          10       25-37          20
  11. Chilieni                 18       6          2          10       27-49          20
  12. Coșeni                  19       4          4          11       27-57          16
  13. Bățanii Mari        19       1          5          13       19-56            5
Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.