SPORT 29 octombrie 2013

Rezultatele Campionatului județean de fotbal

de Székely Emőke | 140 vizualizări

Liga a IV-a, etapa a 10-a: Brețcu – Moacșa 0-2 (juniori 7-2), Ghelința – Covasna 5-0 (1-7), Ilieni – Ozun 5-0 (11-0), Sfântu Gheorghe – Sânzieni 2-0 (16-0), Brăduț – Sita Buzăului 5-1 (15-1), Dolores Covasna – Belin 0-0 (14-0), Ojdula – Întorsura Buzăului 5-1 (2-1), Baraolt – Bodoc 4-2 (1-4).

Clasament:

1. Sfântu Gheorghe  10       10       0          0          37-2    30p

2. Ghelința     10       7          2          1          29-9    23p

3. Moacșa       10       7          1          2          29-16  22p

4. Ilieni           10       6          2          2          29-12  20p

5. Ojdula         10       5          2          3          34-21  17p

6. Brăduț        10       5          1          4          21-14  16p

7. Sânzieni     10       4          2          4          19-17  14p

8. Brețcu        10       4          2          4          17-20  14p

9. Bodoc         10       4          1          5          16-20  13p

10. Belin         10       3          3          4          23-21  12p

11. Sita Buzăului       10       4          0          6          18-33  12p

12. Baraolt     10       3          1          6          21-35  10p

13. Ozun         10       2          2          6          13-30  8p

14. Înt. Buzăului        10       2          1          7          14-31  7p

15. Covasna   10       2          0          8          11-34  6p

16. Dolores Covasna            10       1          2          7          7-23    5p

 

Liga a V-a, etapa a 9-a: Boroșneu Mare – Dalnic 1-0 (juniori 6-1), Hăghig – Bățanii Mari 6-1 (7-1), Coșeni – Cernat 0-5 (3-0), Târgu Secuiesc – Aita Mare 3-1 (5-0), Poian – Arcuș 1-1 (0-6), Chilieni – Reci 2-1 (1-4).

Clasament:

1. Târgu Secuiesc     8          4          4          0          17-10  16p

2. Hăghig        9          4          3          2          34-9    15p

3. Arcuș          8          4          3          1          12-8    15p

4. Cernat        8          4          2          2          18-11  14p

5. Aita Mare   8          4          1          3          19-14  13p

6. Boroșneu Mare    8          4          1          3          15-15  13p

7. Poian          8          3          2          3          18-13  11p

8. Dalnic         9          2          5          2          16-16  11p

9. Coșeni        9          3          2          4          18-31  11p

10. Chilieni     8          3          1          4          7-22    10p

11. Reci          8          2          3          3          16-13  9p

12. Turia        8          2          1          5          12-15  7p

13. Bățanii Mari        9          1          0          8          9-34    3p

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.