SPORT 25 noiembrie 2013

Rezultatele Campionatului județean de fotbal

de Székely Emőke | 241 vizualizări

Liga a IV-a, etapa 14: Covasna – Sânzieni 2-1 (juniori 10-0), Ozun – Moacșa 0-1 (1-0), Sfântu Gheorghe – Sita Buzăului 13-0 (3-1), Ilieni – Belin 6-1 (11-0), Ghelința – Întorsura Buzăului 6-0 (4-0), Brețcu – Bodoc 2-0 (4-1), Brăduț – Baraolt 2-0 (7-1), Dolores Covasna – Ojdula 0-1 (1-2).

Clasament:

  1. Sfântu Gheorghe  14       14       0          0          65-5    42p
  2. Ghelința     14       10       3          1          48-13  33p
  3. Brăduț        14       9          1          4          34-17  28p
  4. Ilieni           14       8          3          3          40-17  27p
  5. Moacșa       14       8          3          3          36-25  27p
  6. Ojdula         14       8          2          4          38-25  26p
  7. Brețcu        14       8          2          4          28-23  20p
  8. Bodoc         14       5          2          7          21-28  17p
  9. Sânzieni     14       4          3          7          21-22  15p
  10. Sita Buzăului       14       5          0          9          24-60  15p
  11. Baraolt     14       4          2          8          26-42  14p
  12. Belin         14       3          3          8          28-37  12p
  13. Ozun         14       3          3          8          18-35  12p
  14. Covasna   14       3          0          11       13-47  9p
  15. Dolores Covasna            14       1          5          8          13-30  8p
  16. Întorsura Buzăului        14       2          2          10       16-43  8p

Liga a V-a, etapa 13: Boroșneu Mare – Cernat 1-2 (juniori 2-1), Târgu Secuiesc – Poian 0-0 (11-0), Turia – Chilieni 4-0 (6-0), Coșeni – Reci 1-1 (7-3), Hăghig – Arcuș 2-1 (5-2), Dalnic – Aita Mare 4-2 (3-1).

Clasament:

  1. Cernat        12       8          2          2          28-13  26p
  2. Târgu Secuiesc     12       6          5          1          24-13  23p
  3. Hăghig        12       5          4          3          40-17  19p
  4. Poian          12       5          4          3          26-17  19p
  5. Arcuș          12       5          4          3          17-14  19p
  6. Reci 12       4          5          3          24-15  17p
  7. Aita Mare   12       5          2          5          28-25  17p
  8. Boroșneu Mare    12       5          2          5          20-22  17p
  9. Dalnic         12       3          6          3          21-20  15p
  10. Coșeni      12       4          3          5          22-36  15p
  11. Turia        12       3          2          7          18-23  11p
  12. Chilieni     12       3          2          7          11-35  11p
  13. Bățanii Mari        12       1          1          10       11-40  1p
Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.