SPORT 11 august 2013

Patru medalii pentru Tri-Aluta la Naționalele de Triatlon

de Székely Emőke | 434 vizualizări

Două medalii de aur și două de argint – acesta este bilanțul clubului Tri-Aluta din Sfântu Gheorghe la Campionatele Naționale de Triatlon care au avut loc la sfârșitul săptămânii la Târgu Mureș.

Rezultate: la categoria 11 ani Rápolti Eszter a terminat a doua, la categoria 14-15 ani Simon Kinga a luat aurul, iar la categoria 16-19 ani locul 1 i-a revenit lui Simon Gergő, locul 2 a fost câștigat de Dániel Attila, iar Madaras Dániel s-a clasat pe locul 7.

Argintul obținut de Dániel Attila a fost catalogat de el ca fiind un semi-eșec, având în vedere faptul că în anii precedenți el a fost cel mai bun din țară. Sportivii au acum o săptămână liberă, după care va urma Cupa Tri-Aluta, competiție ce va avea loc la Reci.