SPORT 5 octombrie 2014

FC Sepsi a zdrobit Clujana: 16-3

de Székely Emőke | 527 vizualizări

Echipa de futsal FC Sepsi a jucat sâmbătă în cadrul celei de a cincea etape e Ligii I contra Clujana Cluj Napoca. Gazdele au dominat partida de la cap la coadă și au reușit să marcheze de 16 ori în poarta clujenilor.

Primul gol al partidei a venit în primul minut, apoi asediul alb-verzilor a continuat practic pe tot parcursul celor 40 de minute de joc. La pauză FC Sepsi avea deja un avantaj considerabil, după primele 20 de minute tabela arăta 7-2, apoi în partea a doua a jocului oaspeții au și obosit, și au și cedat moral, astfel de la gazde nu a marcat doar cine nu a vrut să marcheze, pentru ca în final scorul să fie 16-3. Marcatorii gazdelor au fost: Pânzaru 3, Velasco 4, Rivera 4, Sütő 2, Bujdosó, Máté și Kanyó.

În următoarea etapă FC Sepsi va avea un meci greu, va juca marți de la ora 18 în deplasare cu City us Târgu Mureș.