SPORT 6 aprilie 2014

FC Sepsi a câștigat contra Sportis Târgoviște

de Székely Emőke | 503 vizualizări

Echipa de futsal FC Sepsi a reușit să obțină 3 puncte în partida disputată acasă duminică seara contra Sportis Târgoviște în cadrul celei de a 21-a etape a Ligii I. Gazdele s-au impus cu scorul de 7-4 (5-0).

Partida a fost dominată de jucătorii lui Farkas Attila, deși la început părea că echipa din Dâmbovița este foarte ambițioasă. Oaspeții au obosit însă repede, iar gazdele au profitat de neatenția lor în defensivă. Scorul a fost deschis în minutul 3 de Máté, apoi au urmat reușitele lui Bende, Velasco și Herguedas (2), și astfel scorul după primele 20 de minute a fost de 5-0.

În partea a doua a jocului oaspeții au redus din diferență (5-1), apoi au primit un ajutor nesperat de la gazde, prin autogolul semnat de Herguedas. Velasco și Máté l-au învins pe rând pe portarul din Târgoviște (7-2), iar în ultimele minute oaspeții au reușit să mai marcheze de două ori, și astfel tabela a fost închisă la 7-4.

În următoarea etapă FC Sepsi va juca în deplasare cu Autobergamo Deva.