SPORT 4 noiembrie 2013

Campionatul local de minifotbal, divizia A

de Székely Emőke | 49 vizualizări

Rezultatele etapei a 15-a: Maxteam – Zambelli 3-2, Phoenix – MTH-Covalact 1-6, Dorco – Amigo&Intercost 8-1, Novo – Mikósokk 6-3, Z-Elit – Nyak 3-4. Jocurile programate pentru data de 1 noiembrie au fost amânate pentru o data ulterioară.

Clasament:

1. M.T.H.-COVALACT            14.       12.       0.         2.         77-41. 36.

2. S & Z           13.       11.       1.         1.         90-26. 34.

3. AMIGO&INTERCOST        15.       11.       1.         3.         61-37. 34.

4. AQUARIS    14.       11.       0.         3.         84-34. 33.

5. DORCO       14.       10.       0.         4.         52-31. 30.

6. AMIGO’S     12.       7.         1.         4.         56-34. 22.

7. LEX & ORDO          13.       7.         1.         5.         45-46. 22.

8. ZAMBELLI 15.       7.         1.         7.         44-55. 22.

9. Z – ELIT     15.       7.         0.         8.         46-67. 21.

10. MIKÓSOKK          14.       6.         1.         7.         42-58. 19.

11. A . S . A .   12.       6.         0.         6.         40-36. 18.

12. PHOENIX 15.       3.         5.         7.         32-45. 14.

13. I . S . U .    14.       5.         0.         9.         50-55. 12.

14. NYAK       15.       3.         3.         9.         47-76. 12.

15. BAROQUE            13.       2.         5.         6.         38-59. 11.

16. MAXTEAM           13.       3.         1.         9.         39-58. 10.

17. NOVO       14.       3.         1.         10.       56-92. 10.

18. KOMÁK    14.       0.         1.         13.       25-74. 1.

Golgeteri: Pál József (S&Z, 30 goluri), Ciubotariu Marius (Amigo&Intercost, 25 goluri), Cotologea Alexandru, Tomi Răzvan (ambii de la MTH-Covalact, 22 goluri).

Programul următoarelor partide: etapa a 16-a, joi: Lex&Ordo – Aquaris (ora 18), Amigo`s – Amigo&Intercost (ora 19), S&Z – ASA (ora 20), Baroque – ISU (ora 21). Etapa a XVII-a, luni: Phoenix – Dorco (ora 18), Aquaris – Baroque (ora 19), Z-Elit – MTH-Covalact (ora 20), Nyak – Mikósokk (ora 21), ISU – Komak (ora 22).

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.