CULTURA 14 ianuarie 2022

Programul Cinema Arta, perioada 14 - 20 ianuarie 2022

de Covasna Media | 794 vizualizări

Vineri – 14 Ianuarie

16:00 – Tabăra – România, acțiune, familie, 81 min., AP-12

17:30 – Clifford: Marele câine roșu - SUA, Canada, animație, aventuri, familie, 97 min., dublaj maghiar, AG 

17:45 – Luca – România, dramă, thriller, 105 min., N-15  

19:15 – Poveste din cartierul de vest – SUA, muzical, romantic, dramă, 156 min., subtitrare română, AP-12

19:45 – Și atunci, ce e libertatea? – România, SUA, dramă, 135 min., AP-12  

Sâmbătă – 15 Ianuarie

11:00 – Encanto - SUA, animație, aventuri, familie, 99 min., 3D, dublaj maghiar, AG 

11:15 – Hai să cântăm din nou – Franța, Japonia, SUA, animație, aventuri, familie, 110 min., dublaj român, AG 

15:30 – Clifford: Marele câine roșu - SUA, Canada, animație, aventuri, familie, 97 min., dublaj maghiar, AG 

15:45 – Omul-Păianjen: Niciun drum spre casă - SUA, acțiune, aventuri, SF, 148 min., subtitrare română, AP-12

17:15 - Spencer – Germania, Marea Britanie, SUA, biografic, dramă, 111 min., subtitrare română, AP-12

18:30 – Servitorii – Slovacia, România, Cehia, Irlanda, dramă, 80 min. – subtitrare română, AP-12

19:15 – Casa Gucci – SUA, dramă, crimă, thriller, 157 min., subtitrare română, N-15 

20:00 – Neidentificat – România, Cehia, Letonia, dramă, 123 min., N-15  

Duminică – 16 Ianuarie

11:00 – Clifford: Marele câine roșu - SUA, Canada, animație, aventuri, familie, 97 min., dublaj maghiar, AG 

11:15 – Encanto - SUA, animație, aventuri, familie, 99 min., 3D, dublaj român, AG  

15:45 – Te urăsc, te iubesc – SUA, comedie, romantic, dragoste, 103 min., subtitrare română, AP-12

16:00 – Pe urmele custozilor – România, film documentar, 47 min., dublaj maghiar, AP-12

17:15 – Omul-Păianjen: Niciun drum spre casă - SUA, acțiune, aventuri, SF, 148 min., 3D, dublaj maghiar, AP-12

17:45 – Scara – România, dramă, istoric, 137 min., AP-12

20:00 – Trei etaje – Italia, Franța, comedie, dramă, 117 min., subtitrare română, AP-12

20:15 – Lebensdorf – România, comedie, dramă, 97 min., AP-12

Marți – 18 Ianuarie

17:00 – The King’s Man: Începutul – Marea Britanie, SUA, acțiune, crimă, thriller, 131 min., subtitrare română, N-15

17:30 – Te urăsc, te iubesc – SUA, comedie, romantic, dragoste, 103 min., subtitrare română, AP-12

19:30 – Omul-Păianjen: Niciun drum spre casă - SUA, acțiune, aventuri, SF, 148 min., 3D, subtitrare română, AP-12

19:30 – Matrix Renașterea – SUA, acțiune, SF, 148 min., subtitrare română, N-15

Miercuri – 19 Ianuarie

16:30 – Encanto - SUA, animație, aventuri, familie, 99 min., 3D, dublaj maghiar, AG 

17:15 – Trei etaje – Italia, Franța, comedie, dramă, 117 min., subtitrare română, AP-12

19:15 – Casa Gucci – SUA, dramă, crimă, thriller, 157 min., subtitrare română, N-15 

19:30 – Omul-Păianjen: Niciun drum spre casă - SUA, acțiune, aventuri, SF, 148 min., 3D, dublaj maghiar, AP-12

Joi – 20 Ianuarie

16:30 – Hai să cântăm din nou – Franța, Japonia, SUA, animație, aventuri, familie, 110 min., dublaj român, AG 

17:00 – Hai să cântăm din nou – Franța, Japonia, SUA, animație, aventuri, familie, 110 min., dublaj maghiar, AG 

18:30 – Tabăra – România, acțiune, familie, 81 min., AP-12

19:15 – Poveste din cartierul de vest – SUA, muzical, romantic, dramă, 156 min., subtitrare română, AP-12

20:00 – Toxicoma – Ungaria, biografic, dramă, 124 min., subtitrare română, IM-18

 

Distribuie articolul:  
|

CULTURA

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.