ACTUALITATE 16 octombrie 2011

Sepsi BC, umilită din nou

de Székely Emőke | 405 vizualizări

În sezonul trecut iubitorii baschetului din Sfântu Gheorghe erau obişnuiţi cu victorii ale echipei locale de baschet feminin Sepsi BC, dar iată că în acest sezon o victorie înseamnă o adevărată minune, care deocamdată se lasă aşteptată. Fetele lui Veres Attila nu au reuşit să obţină niciun punct în campionat, iar din cupă au fost eliminate.

În cadrul partidei de sâmbătă Sepsi BC a primit vizita echipei BCT Alexandria, iar fetele s-au împotmolit din nou. Dacă în primul sfert au reuşit să ţină cât de cât pasul cu adversarele, scorul parţial fiind de 16-17, în sferturile doi, trei şi patru jucătoarele din Alexandria s-au impus lejer, fără prea mari dificultăţi (8-18, 15-21, 1O-22). Scorul final a fost de 49-78, ceea ce ridică noi semne de întrebare cu privire la situaţia din sânul echipei.

Etapa viitoare se va desfăşura miercuri, atunci când Sepsi BC va juca din nou în faţa propriilor suporteri, primind vizita echipei din Târgovişte.