ACTUALITATE 19 februarie 2012

O nouă victorie pentru FC Sepsi

de Székely Emőke | 284 vizualizări

În jur de 600 de spectatori au asistat la prima partidă oficială a echipei de futsal FC Sepsi din acest an, sâmbătă, la Sala Sporturilor „Szabó Kati”. Echipa locală a primit vizita celor de la ACS Odorheiu Secuiesc, echipă dornică de revanșă, având în devere faptul că FC Sepsi i-a învins atât în turul campionatului, cât și în Cupa României.

Partida a fost una echilibrată, în care formațiile au mers cot la cot. S-a jucat mult pe contre, dăpă marcarea fiecărui gol echipele s-au retras în apărare, încasând sau marcând din nou prin contraatac. Scorul a fost deschis de Bocz, dar Odorhei a egalat, apoi a condus cu 2-1. Înainte de pauză Burciu a reușit să readucă egalitatea pe tabelă, 2-2.

În partea secundă, Burciu a marcat din nou, dar Odorhei a egalat și la 3, după care Manya a reușit să marcheze de două ori. În ultimele minute ale partidei Odorhei a reușit să reducă din diferență, partida terminându-se cu scorul de 5-4. FC Sepsi își menține poziția secundă din clasament, iar următoarea partidă a băieților va avea loc săptămâna viitoare în deplasare la Focșani.