ACTUALITATE 12 februarie 2012

Joc frumos, dar pierdut

de Székely Emőke | 296 vizualizări

Echipa masculină de handbal a CSM a pierdut meciul cu HC Baia Mare.

CSM Sfântu Gheorghe a pierdut partida disputată duminică împotriva HC Baia Mare. Echipa condusă de Viorel Bărbos a jucat admirabil în prima repriză, când s-a ținut scai de adversar și nu l-a lăsat să se distanțeze prea mult. Scorul la pauză a fost egal, 14-14, iar spectatorii sperau să vadă o minune. În cea de a doua parte a jocului s-a văzut însă diferența de experiență dintre cele două formații, echipa din Baia Mare fiind una matură cu aspirații de promovare în Liga Națională (de unde au retrogradat anul trecut). Echipa tânără a lui Viorel Bărbos nu a mai ținut pasul, băieții au greșit mult, iar acest lucru s-a văzut în scorul final al partidei, 25-36. În etapa următoare CSM Sfântu Gheorghe va juca în deplasare la Baia Mare împotriva celeilalte echipe din oraș, Extrem.

Vineri s-a anunțat amânarea partidei ce ar fi trebuit să aibă loc sâmbătă între echipa feminină a CSM Sfântu Gheorghe și Universitatea Timișoara. Amânarea a fost cerută de către echipa oaspete și deocamdată nu s-a stabilit când se va recupera meciul.

Echipa de fete Bobowling Sfântu Gheorghe a jucat în deplasare contra SC Mureșul Târgu Mureș, pierzând partida cu scorul de 26-23. Echipa va juca următorul meci acasă în Sala mică a Sporturilor, sâmbătă, împotriva echipei HC Sebeș.