ACTUALITATE 19 martie 2012

Înfrângeri pentru CSM la handbal

de Székely Emőke | 348 vizualizări

Atât echipa feminină, cât și cea masculină de handbal ale CSM Sfântu Gheorghe au fost învinse la sfârșitul săptămânii. Fetele au jucat sâmbătă o partidă amânată, contra celor de la Universitatea Timișoara, una dintre cele mai slab cotate echipe ale acestui sezon. Cu toate că adversarul nu a fost teoretic unul dificil, CSM nu a reușit să se impună, pierzând cu scorul de 22-28. Obiectivul echipei este clasarea undeva la mijlocul clasamentului, lucru deloc simplu după jocul pe care l-au arătat fetele în partida de sâmbătă. Momentan CSM se află pe locul zece din 12 echipe.

Duminică au jucat băieții, care au primit vizita celor de la HCM Făgăraș. Printr-un joc extrem de dinamic, pase precise și atac construit ca la carte, oaspeții au avut un avantaj de zece goluri la pauză, iar în repriza a doua au reușit să își mărească avantajul. Sclipirile de moment ale jucătorilor de la CSM nu au fost de ajuns, astfel gazdele au pierdut partida cu scorul de 29-40.