ACTUALITATE 16 octombrie 2011

Futsal. FC Sepsi în sferturile de finală ale Cupei României

de Székely Emőke | 320 vizualizări

După o partidă nu foarte grea, echipa de futsal FC Sepsi a reuşit să se impună în faţa echipei DAVA Deva în partida contând pentru optimile de finală ale Cupei României. Băieţii lui Tot Csaba au condus din minutul doi, când Manya a reuşit să deschidă scorul printr-o lovitură de la aproximativ 10 metri. A urmat golul lui Mate, care a dus scorul la 2-0. Oaspeţii au înscris şi ei, dar scorul la pauză a fost 4-1. La începutul reprizei secunde hunedorenii au redus din diferenţă (4-2), după care au urmat golurile lui Kedves, Manya (2) şi Burciu (3). În ultimul minut de joc echipa din Deva a primit o lovitură de la 10 metri prin care a marcat, tabela încheindu-se cu scorul final de 10-3.

Dacă în urma tragerii la sorţi FC Sepsi nu va pica cu City Us Targu Mureş, băieţii au aproape garantată clasarea în semifinalele cupei. Până atunci urmează o săptămână de pauză, după care FC Sepsi joacă pe teren propriu cu adversarii de sâmbătă, DAVA Deva, de această dată, în cadrul campionatului.