ACTUALITATE 20 iulie 2012

FC Zagon a debutat cu brio

de Székely Emőke | 473 vizualizări

Echipa locală de fotbal e trecut de primul tur al Cupei României.

Recent promovată în Divizia C, FC Zagon a debutat cu dreptul în Cupa României. Echipa a susținut prima partidă oficială din noul sezon miercuri după masa pe teren propriu, unde a primit vizita celor de la Tomșani Prahova. După primele 90 de minute de joc scorul a fost egal, 2-2, iar nici după prelungiri nu a reușit nici una dintre echipe să marcheze golul victoriei. S-a ajuns la lovituri de departajare, unde gazdele s-au dovedit a fi mai bune, scorul final al partidei fiind de 6-3. Reprezentantul clubului, Szűcs Attila, ne-a declarat că echipa va intra într-un cantonament de o săptămână, iar duminică de la ora 10 va susține un joc de pregătire la Sfântu Gheorghe împotriva echipei de Divizia C din Voluntari.