ACTUALITATE 25 august 2011

Egal în prima partidă a Cupei Sepsi la handbal

de Székely Emőke | 319 vizualizări

Juniorii din Sfântu-Gheorghe au terminat 24-24 cu HC Rom Cri Braşov

Echipa de handbal juniori I condusă de Vida Attila nu a reuşit să profite de avantajul terenului propriu în prima partidă din cadrul celei de a IV-a ediţii a Cupei Sepsi. Gazdele au întâlnit echipei HC Rom Cri Braşov. În prima repriză oaspeţii au fost cei care s-au concentrat mai mult, băieţii de la CSŞ Sfântu Gheorghe au greşit mult, iar acest lucru s-a reflectat şi în scorul de la pauză, 11-14. În cea de a doua parte a jocului gazdele şi-au mai revenit, au recuperat diferenţa de trei goluri, dar nu au reuşit să câştige partida, aceasta încheindu-se la egalitate, 24-24.

Partidele de azi se desfăşoară în Sala nouă de Sport din strada Vânătorilor după următorul program: ora 8:00 CSŞ Sfântu Gheorghe - U Cluj, 9:30 CSS Baia Mare - CSS Făgăraş, 11:00 Grup Şcolar "1 Mai" Ploieşti - CSS Odorhei, 12:30 CSS Sighişoara - U Cluj, 14:00 CSS Făgăraş - CSS Odorhei, 15:30 CSS Sighişoara - CSS Sfântu Gheorghe, 17:00 Grup Şcolar "1 Mai" Ploieşti - CSS Baia Mare.