SPORT 19 martie 2013

Victorie pentru FC Sepsi

de Székely Emőke | 459 vizualizări

Sala plină de spectatori și fanfara de la Reci i-au ajutat pe membrii echipei de futsal FC Sepsi să obțină victoria în partida disputată contra Smart Ionescu București. Verzii au avut o primă repriză în care au dominat categoric echipa oaspete, scorul la pauză fiind 5-0. În cea de-a doua parte, gazdele și-au permis luxul de a trimite pe teren și jucători tineri, rezerve, astfel că bucureștenii au reușit două goluri, dar au marcat și gazdele de trei ori, scorul final fiind 8-2. Golurile gazdelor au fost marcate de Máté József, Mihály Zoltán, Cornel Țicalo (2), Roman Ilie și Mánya Szabolcs (3).

După partidă căpitanul gazdelor, Bocz József, ne-a declarat că și-au dorit enorm această victorie. „Le mulțumesc tuturor celor care au fost alături de noi, suporterii ne-au ajutat mult, ne-au împins de la spate, dar și noi ne-am dorit enorm să câștigăm, am jucat bine și astfel ne-au revenit cele trei puncte puse în joc” – spune Bocz.

În etapa următoare FC Sepsi va juca la Galați pe data de 31 martie.