SPORT 27 noiembrie 2023

Succes la scor pentru Sepsi-SIC la futsal

de Marius Raczek | 678 vizualizări

Partida Sepsi-SIC - Luceafărul Buzău a deschis etapa a 11-a din Liga 1 la futsal, alb-verzii reușind o victorie la scor, rezultat 11-3.

Având în față un adversar de care a trecut în tur, chiar la el acasă, pentru Sepsi-SIC nu se anunța o partidă dificilă. Totuși, prima repriză a fost ceva mai echilibrată, la pauză elevii antrenorului-jucător Mánya Szabolcs conducând cu 4-2. În partea secundă, Sepsi-SIC s-a dezlănțuit, astfel că la final rezultatul de fost de 11-3, prin golurile marcate de: Bende - hat-trick, Mánya - dublă, Iakab, Isac, Páll, Veress, respectiv două autogoluri.

În clasament, Sepsi-SIC continuă să rămână pe poziția a patra, iar etapa viitoare va juca în deplasare la West Deva, hunedorenii ocupând locul opt în ierarhia la zi a competiției.

Sursa foto: Sepsi-SIC/Facebook