SPORT 4 septembrie 2024

Sepsi OSK II s-a impus în derby-ul covăsnean

de Marius Raczek | 790 vizualizări

În etapa inaugurală din Liga 3, Seria 2, Sepsi OSK II s-a impus la limită, rezultat 1-0, în derby-ul covăsnean cu KSE Târgu Secuiesc.

Partida s-a disputat la Târgu Secuiesc, iar prima repriză a fost una fără prea multe evenimente, după 45 de minute cele două echipe intrând la cabine cu un rezultat alb, 0-0. În partea secundă, în minutul 64, Kocsis a marcat unicul gol al partidei. Gazdele au forțat egalarea, și-au creat ocazii, dar Sepsi OSK II s-a impus la limită, scor 1-0.

KSE Târgu Secuiesc a utilizat lotul: Butuza – Dobos, Fábián, Gergely, Cîrstian, Cranțea, Nechita, Drugă, Burlacu, Rusu, Gajdó; rezerve: Barta, Zöld, Fülöp, Neamțu, Albu, Bandi, Veres, Csiki.

Pentru Sepsi OSK II, Valentin Suciu i-a avut la dispoziție pe: Gedő – Varga, Veregut, Dobozi, Bujdosó, Ureche, Cîmpean, Cantauz, Ene, Grigore, Kocsis; rezerve: Niczuly, Folea, Păcurar, Nikula, Marin, Mihorea, Bena, Batzula, Mutu.

Etapa următoare, Sepsi OSK II va evolua pe teren propriu, cu CSM Râmnicu Sărat, echipă care a câștigat partida cu Aerostar Bacău (2-1). KSE Târgu Secuiesc se va deplasa pe terenul celor de la Sporting Liești, gălățenii remizând în etapa inaugurală, 1-1, în deplasare, cu Unirea Braniștea.