SPORT 1 decembrie 2014

Sepsi-SIC s-a calificat în semifinalele Cupei României la Baschet

de Székely Emőke | 731 vizualizări

Echipa de baschet feminin Sepsi-SIC face un nou pas spre Cupa României după dubla victorie din sferturi contra BC Tymes Timișoara. Ambele partide s-au jucat la Sfântu Gheorghe și au fost câștigate de gruparea din Sfântu Gheorghe cu scorul de 65-43, respectiv 80-50.

Partida de sâmbătă a fost una specială din mai multe puncte de vedere. La inițiativa clubului zeci de persoane au adus cadouri împachetate în cutii de pantofi, care vor ajunge la copiii nevoiași, iar în pauză spectatorii prezenți în Sala Sporturilor „Szabó Kati” au ascultat în premieră imnul echipei, compus de formația Selfish Murphy.

Următoarea partidă a fetelor conduse de Zoran Mikes va fi de asemenea împotriva echipei din Timișoara, cele două formații se vor întâlni sâmbătă în cadrul etapei a 14-a a Ligii Naționale, iar partida va avea loc în orașul de la malul Begăi.