SPORT 13 octombrie 2023

Sepsi-SIC, a doua înfrângere în EuroLeague

de Marius Raczek | 614 vizualizări

Sala Sepsi Arena a găzduit cea de-a doua partidă din faza grupelor EuroLeague, în care Sepsi-SIC a întâlnit-o pe Familia Schio, campioana Italiei impunându-se cu rezultatul de 70-58.

Întâlnind o adversară puternică, Sepsi-SIC a făcut un joc bun, dar a fost nevoită să se recunoască învinsă de campioana Italiei, Familia Schio, rezultat 70-58 (25-14, 12-9, 16-14, 17-21). Vizitatoarele au început mai bine, și astfel, primul sfert l-au acontat fără prea mari emoții. Apoi Sepsi-SIC a reușit două sferturi în care s-a menținut în joc, mai mult chiar, s-a impus în cele de-al patrulea sfert. Principalele marcatoare au fost: Hristova și Green (ambele cu câte 20 de puncte), Jankovic (6 puncte) și Nyström (5 puncte).

În următoarea etapă, Sepsi-SIC va evolua în deplasare la AZS UMCS Lubin (Polonia), polonezele având și ele două înfrângeri, după tot atâtea partide disputate.

Sursa foto: Sepsi-SIC/Facebook