SPORT 20 octombrie 2013

Luptătorii din Sfântu Gheorghe au câștigat 5 medalii la Naționale

de Székely Emőke | 364 vizualizări

La sfârșitul săptămânii trecute, Drobeta Turnu Severin a fost gazda Campionatelor Naționale de Lupte pentru categoria de vârstă Copii2, născuți în 2000-2001. Sfântu Gheorghe a fost reprezentat atât de sportivi de la CSM (antrenor Mátéfi Árpád), cât și de la CSȘ (antrenori Kertész Dávid, Hatos Péter și Tamás Károly), aceștia reușind să obțină în total două medalii de aur, trei de bronz și un loc 5.

Aur: Orbán Norbert (CSM, 42 kg), Kertész Nándor (CSȘ, 59 kg), bronz: Bara Botond (CSM, 38 kg), Tamás Nándor (CSȘ, 53 kg), Deák Hunor (CSȘ, 85 kg), locul 5: Narcisa Neagu (CSȘ, 44 kg).

„Sunt mulțumit de rezultatul obținut, a fost un concurs greu, la fiecare categorie s-au calificat doar 16 sportivi din toată țara. Am muncit mult, iar rezultatele sunt pe măsură” – ne-a declarat antrenorul Kertész Dávid.