SPORT 15 septembrie 2014

FC Sepsi, învinsă acasă de o echipă nouă în campionat

de Székely Emőke | 637 vizualizări

Echipa de futsal FC Sepsi Sfântu Gheorghe a fost învinsă în cea de-a doua etapă a Ligii I de Muncitorul Reșița, echipă nouă în campionat, cu scorul de 10-7 (2-2).

Scorul a fost deschis repede de oaspeți, iar în minutul 6 Reșița conducea deja cu 2-0. FC Sepsi a răspuns prin scoaterea portarului, Máté și Cardenas au adus egalarea pe tabelă, scorul la pauză fiind de 2-2. În cea de-a doua repriză gazdele au jucat aproape în permanență fără portar, au reușit să țină pasul cu Muncitorul doar până la 3-3, după care Pânzaru a pierdut câteva mingi, alb-verzii au greșit, iar Reșița nu a ezitat să profite de poarta goală, distanțându-se la 4 goluri (3-7). Au urmat 3 reușite ale gazdelor prin Pânzaru și Velasco de două ori (6-7), însă aceeași poartă goală i-a făcut pe oaspeți să înscrie ușor de două ori (6-9), ultimul gol pentru Reșița fiind marcat de Velasco în propria poartă, iar pentru FC Sepsi Máté a mai redus din diferență în ultimul minut de joc.

Astfel scorul final a fost FC Sepsi – Muncitorul Reșița 7-10.