SPORT 28 august 2023

Debut cu înfrângeri în Liga 3

de Marius Raczek | 558 vizualizări

În partidele din prima etapă a noului sezon din Liga 3, atât Sepsi OSK II, cât și KSE Târgu Secuiesc au înregistrat eșecuri la Brașov, respectiv Odorheiu Secuiesc.

Sepsi OSK II s-a deplasat pe terenul echipei Kids Tâmpa Brașov, unde a fost învinsă cu rezultatul de 3-0. Antrenorul Valentin Suciu a început partida în formula: Niczuly – Popa, Dobozi, Moroşanu, Mitu, Grigore, Rența, Nistor, Kocsis, Toma, Fehér. Gazdele au avut un început de partidă foarte bun, iar în minutul 5 scorul era deja 2-0. Ultima reușită a venit cu patru minute înainte de fluierul final.

Pe terenul unei echipe valoroase din Seria 5, AFC Odorheiu Secuiesc, KSE Târgu Secuiesc, retrogradată practic la finalul sezonului trecut, a reușit o partidă onorabilă. Gazdele s-au impus cu rezultatul de 1-0, singurul gol al partidei consemnându-se în minutul 15 al primei reprize.

Etapa viitoare, Sepsi OSK II va juca acasă cu FC Brașov, iar KSE Târgu Secuiesc va avea o nouă deplasare, de această dată la Olimpic Zărnești.