SPORT 17 mai 2010

Campionatul Naţional de atletism pentru copii - faza pe zonă

de Covasna Media | 514 vizualizări

La Sfântu Gheorghe a avut loc o etapă de zonă din cadrul campionatului Naţional de atletism pentru copii de categoria I şi II. Au participat peste 100 de copii din judeţele Braşov, Vrancea, Bacău, Harghita şi Covasna.

Rezultate:

Copii II (11 ani şi mai mici)

50 m:

1. Sukeji Zalan - CSS Sfântu Gheorghe

1. Bada Alexandra - Brasov

2. Docze Robert - CSS Sfântu Gheorghe

2. Balint Noemi - Odorheiu Secuiesc

3.Vasiliu Mihai - Focsani

3. Incze Paula - CSS Sfântu Gheorghe

150 m:

1. Sukeji Zalan - CSS Sfântu Gheorghe

1. Munteean Andreea - Brasov

2. Incze Norbert - CSS Sfântu Gheorghe

2. Rosu Antonia - Adjud

3. Laszlo Attila - CSS Sfântu Gheorghe

3. Bada Alexandra - Brasov

500 m:

1. Samson Narcis - Adjud

1. Lupu Malina - Focsani

2. Rotaru Natanael - CSS Sfântu Gheorghe

2. Bercuci Maria - CSS Sfântu Gheorghe

3. Vasiliu Mihai – Focsani

3. Mazareanu Catalina

800 m

1. Ilyes Kalman - CSS Sfântu Gheorghe

1. Munteean Andreea - Brasov

2. Orosz Istvan - CSS Sfântu Gheorghe

2. Lungu Elena - Focsani

3. Szekely Norbert - CSS Sfântu Gheorghe

Aruncarea mingii de oină:

1. Ilyes Kalman - CSS Sfântu Gheorghe

1. Bandac Madalina - Adjud

2. Dimeny Arpad - CSS Sfântu Gheorghe

2. Rosu Antonia - CSS Sfântu Gheorghe

3. Samson Narcis - Adjud

3. Incze Paula - CSS Sfântu Gheorghe

Săritura în lungime:

1. Pal Jakab Aron - Brasov

1. Bandac Mădălina - Adjud

2. Petki Pal Milan - CSS Sfântu Gheorghe

2. Balint Noemi - Odorheiu Secuiesc

3. Bokor Zalan - Odorheiu Secuiesc

3.Telekfalvi Krisztina - CSS Sfântu Gheorghe

Triatlon (50 m, lungime, 600 m)

1. Szakacs Jozsef - CSS Sfântu Gheorghe

1. Fronea Elena - Focsani

2. Miloaie Ionut - Focsani

2. Musat Teodora - CSS Sfântu Gheorghe

3. Milea Dragos - CSS Sfântu Gheorghe

3. Kupas Andrea - CSS Sfântu Gheorghe

Copii I (12-13 ani)

80 m

1. Szasz Lorant - CSS Sfântu Gheorghe

1. Blazer Imola - CSS Sfântu Gheorghe

2. Rotaru Codrut - Focsani

2. Denes Andrada - Brasov

3. Cernescu Bogdan - CSS Sfântu Gheorghe

3. Locsei Timea - CSS Sfântu Gheorghe

200 m

1. Szasz Lorant - CSS Sfântu Gheorghe

1. Blazer Imola - CSS Sfântu Gheorghe

2. Garboiu Vlad - Focsani

2. Denes Andrada - Brasov

3. Panzariu Daniel - CSS Sfântu Gheorghe

3. Szocs Noemi - CSS Sfântu Gheorghe

600 m

1. Rotaru Codrut - Focsani

1. Bogdan Georgiana - Focsani

2. Taban Ionut - CSS Sfântu Gheorghe

2. Dinu Elena - Focsani

3. Onica Florin - Brasov

3. Szenegeto Rebeca - CSS Sfântu Gheorghe

1000 m

1. Drăghici George - Brasov

1. Iordachescu Sorela - Focsani

2. Coscodar Liviu - CSS Sfântu Gheorghe

2. Prisecara Claudia - Focsani

3. Ruzsa Csaba - CSS Sfântu Gheorghe

3. Lungu Nicoleta - Focsani

Lungime

1. Rotaru Codrut - Focsani

1. Szocs Emoke - CSS Sfântu Gheorghe

2. Albert Mihai - Brasov

2. Muntean Judith - Brasov

3. Panzariu Daniel – CSS Sfântu Gheorghe

3. Ketesdi Agota - Odorheiu Secuiesc

Teme articol: atletism
Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 1

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.