ACTUALITATE
12 februarie 2013
Piața din Târgu Secuiesc va avea o nouă față
de Székely Emőke |
387 vizualizări
Potrivit unui proiect de hotărâre al Consiliului Local Târgu Secuiesc, piața din orașul breslelor va avea o nouă față. Contractul dintre administrația publică locală și firma care administra piața a încetat anul trecut, iar Primăria nu a dorit reînnoirea lui. Primarul Bokor Tibor ar dori ca administrarea pieței să revină societății Gosp-Com, iar producătorii locali să beneficieze de diferite facilități, cum ar fi reducerea taxei de închiriere a tarabelor. Edilul ar vrea de asemenea ca din primăvară să înceapă lucrările de reabilitare a pieței, însă primul pas este adoptarea hotărârii cu privire la darea în administrarea Gosp-Com a amplasamentului. Ședința Consiliului Local Târgu Secuiesc va avea loc joi.
ACTUALITATE
Terenurile de sport școlare pot fi folosite și în timpul vacanței de vară la Sfântu Gheorghe
Acum 10 ore, 38 minute