SPORT 26 octombrie 2023

Sepsi-SIC, prima înfrângere la futsal

de Marius Raczek | 650 vizualizări

În etapa a 5-a din Liga 1 la futsal, Sepsi-SIC a suferit prima înfrângere stagională, deși băieții pregătiți de Mánya Szabolcs au făcut un joc bun în fața mult mai experimentatei CSM Deva.

În Sala Sepsi Arena, Sepsi-SIC a primit vizita echipei CSM Deva, una dintre forțele Ligii 1 la futsal, deținătoarea Cupei României, în fața căreia a cedat cu rezultatul de 2-0. Practic, decisive s-au dovedit cele două goluri marcate de gruparea din Deva încă în prima repriză. Deși după pauză Sepsi-SIC a forțat revenirea, rezultatul nu a mai putut fi modificat. Mánya Szabolcs a avut la dispoziție următorul lot de jucători: Dospinescu – Veress, Iakab, Csog, Bende. Rezerve: Mánya, Demeter, Gáll, Máthis, Czintos, Kusztos, Korodi și Papp.

După cinci etape disputate, Sepsi-SIC a coborât pe poziția secundă a clasamentului, iar etapa următoare va evolua în deplasare la FK Odorheiu Secuiesc.

Sursa foto: Sepsi-SIC/Facebook