SPORT 6 noiembrie 2023

Sepsi-SIC își continuă parcursul fără greșeală în Liga Națională de Baschet Feminin

de Marius Raczek | 508 vizualizări

În etapa a 3-a din Liga Națională de Baschet Feminin, Sepsi-SIC s-a impus, în deplasare, la Universitatea Cluj, având în acest moment trei victorii din tot atâtea posibile în acest debut de sezon.

Fetele pregătite de Zoran Mikes s-au impus în Sala Horia Demian, cu rezultatul de 81-48 (17-17, 22-19, 20-6, 22-6). Primul și cel de-al doilea sfert au fost mai strânse, dar după pauză Sepsi-SIC s-a dezlănțuit pentru o victorie la o diferență de 33 de puncte. Principalele marcatoare au fost: Jankovic (26 de puncte), Akathiotou (14 puncte) și Nyström (11 puncte).

Următoarea rundă din Liga Națională de Baschet Feminin, programează, la Sala Sepsi Arena, partida dintre Sepsi-SIC și CSTBv CSU Olimpia Brașov.

Sursa foto: Sepsi-SIC/Facebook