SPORT 23 aprilie 2024

Sepsi-SIC a trecut de CSM Târgu Mureș

de Marius Raczek | 993 vizualizări

Sepsi-SIC a întâlnit-o pe CSM Târgu Mureș în etapa a 4-a contând pentru Play-Out-ul Ligii 1 la futsal, alb-verzii obținând victoria cu rezultatul de 6-4.

Trupa pregătită de antrenorul-jucător Mánya Szablocs a început bine partida și s-a distanțat de-a lungul primei reprize până la 3-0. După pauză, Sepsi-SIC a mai marcat de două ori, scorul devenind 5-0. Din acel moment, jocul și-a schimbat aspectul, CSM Târgu Mureș reușind până la final să strângă rezultatul.

Golurile au fost marcate de: Mánya (hat-trick), Veress (dublă) și Isac. Sepsi-SIC a utilizat lotul: Papp–Gáll, Mánya, Máthis M., Czintos; rezerve: Korodi, Isac, Veress, Bende, Kusztos, Szőcs, Máté, Király.

Aceasta a fost ultima partidă pe teren propriu din acest sezon pentru Sepsi-SIC, care mai are programată o întâlnire, în deplasare, la ACS West Deva. Indiferent de rezultatele înregistrate în runda finală, Sepsi-SIC va termina pe prima poziție a clasamentului din faza de Play-Off.