SPORT 2 noiembrie 2014

Sepsi-SIC a câștigat în deplasare la Brașov

de Székely Emőke | 543 vizualizări

În cea de-a opta etapă a Ligii Naționale de Baschet feminin echipa Sepsi-SIC a jucat în deplasare la Olimpia Brașov. Fetele din Sfântu Gheorghe au fost conduse de galerie, așadar atmosfera a fost asemănătoare cu cea de acasă.

Alb-verzii au reușit să se impună și la Brașov, scorul partidei fiind 62-75 (12 – 17, 17 – 17, 16 – 16, 17 – 25). Sepsi-SIC a condus deja și în primul sfert, și cu toate că au urmat două sferturi cu scor egal, în finalul meciului oaspetele au fost cele care s-au dovedit a fi mai bune, și au luat punctele pentru victorie. Cele mai multe puncte pentru Sepsi-SIC au fost marcate de Caldwell (20), în timp ce pentru gazde Jones a marcat 32 de puncte.

În următoarea etapă Sepsi-SIC va juca acasă cu Universitatea Alba Iulia, partida va avea loc miercuri la Sfântu Gheorghe.