SPORT 12 mai 2018

Sepsi OSK obține o victorie la limită în capitală

de Iulia Drăghici - Taraș | 1291 vizualizări

Etapa a 9-a a Ligii 1 s-a încheiat cu o victorie pentru Sepsi OSK. Echipa covăsneană s-a deplasat la București, unde a întâlnit-o pe FC Voluntari. Partida s-a încheiat cu scorul de 1 – 2 pentru oaspeții din Sfântu Gheorghe.

Hamed a deschis scorul în minutul 16, iar la scurt timp, respectiv minutul 21, Fülöp István, a mărit avantajul covăsnenilor.

Gazdele au marcat în minutul 80, prin Marinescu, după executarea unei lovituri de pedeapsă, obținută în urma unui fault al lui Dalmau contra lui Voicu.

Cazan a fost eliminat din joc în minutul 82, iar gazdele au încheiat partida în 10.

Primul 11 a fost compus din Niczuly-Dalmau, Viera, Ursu, Sato-Petrovikj, Ghinga-Oliveira, Fülöp, Hamed-Tandia. În repriza secundă, în minutul 60, antrenorul Eugen Neagoe a făcut o schimbare, introducându-l în teren pe Kuku în locul lui Tandia. În minutul 73 a intrat în teren și Ross în locul lui Oliveira.

În curând vom reveni cu o cronică detaliată a partidei.