SPORT 14 iulie 2022

Sepsi OSK își va afla astăzi adversara din Conference League

de Marius Raczek | 953 vizualizări

Astăzi se va disputa manșa retur din cadrul primului tur al calificărilor din Conference League, partida dintre Differdange 03 și Olimpija Ljubljana urmând să stabilească viitoarea adversară pentru Sepsi OSK în această competiție.

După manșa tur, s-ar putea crede că, surprinzător sau nu, echipa din Luxemburg, Differdange 03, are prima șansă datorită remizei, 1-1, de la Ljubljana. Pe terenul slovenilor, Differdange 03 a deschis scorul încă din minutul 10, grație unui autogol. Olimpija Ljubljana a egalat în repriza secundă, un rezultat care le menține, în continuare, pe ambele echipe cu șanse egale de calificare.

Sepsi OSK se va alătura competiției din al doilea tur preliminar și fie o va întâlni pe Olimpija Ljubljana, fie pe Differdange 03. Prima manșă se va disputa pe 21 iulie la Sfântu Gheorghe, iar returul pe 28 iulie.

Sursa foto: Facebook/Sepsi OSK