SPORT 8 mai 2024

Sepsi OSK II și KSE Târgu Secuiesc au suferit înfrângeri în Liga 3

de Marius Raczek | 947 vizualizări

În etapa a 6-a din Play-Out-ul Ligii 3, Seria 5, Sepsi OSK II și KSE Târgu Secuiesc au evoluat în deplasare, ambele echipe înregistrând înfrângeri la limită.

Sepsi OSK II s-a deplasat pe terenul echipei Viitorul Curița, acolo unde a fost învinsă cu rezultatul de 1-0. Unicul gol al partidei a fost reușit de gazde imediat după pauză. Valentin Suciu a utilizat lotul: Tănasă – Vereguț, Nikula, Folea, Grigore, Ghimbovschi, Ene, Stanislav, Coman, Bujdosó, Veress; rezerve: Bartha, Ureche, Gyulai, Marin, Vura, Fehér, Varga, Horciu, Berde.

Partida dintre Ciucaș Tărlungeni și KSE Târgu Secuiesc a fost mai spectaculoasă, consemnându-se cinci reușite. Gazdele au deschis scorul repede dintr-un penalty, dar alb-albaștrii au egalat prin Agafiței. După 1-1 la pauză, finalul jocului a fost incandescent, Ciucaș Tărlungeni s-a desprins la 3-1, Sütő fiind cel care a stabilit rezultatul final în minutele de prelungiri. Călin Moldovan a avut la dispoziție lotul: Albert – Bânță, Sütő, Cîrstian, Albu, Agafiței, Dobos, Gajdó, Gergely, Turcu, Perényi; rezerve: Bunduc, Botorok, Fábián, Zöld, Fülöp, Demeter, Keresztély, Veres, Bandi.

După șase etape, KSE Târgu Secuiesc ocupă poziția a treia în zona de Play-Out, urmată la distanță de un punct de Sepsi OSK II.