SPORT 1 iulie 2022

Sepsi OSK a fost învinsă de SV Sandhausen

de Marius Raczek | 912 vizualizări

În ultima partidă de pregătire, din cadrul cantonamentului desfășurat în Austria, Sepsi OSK a fost învinsă cu rezultatul de 3-0 de SV Sandhausen.

În fața unei echipe solide și incomode, Sepsi OSK nu a reușit să-și continue seria victoriilor în partidele amicale. SV Sandhausen, echipă din eșalonul secund al Germaniei s-a impus în partida care s-a desfășurat de-a lungul a patru reprize de câte 30 de minute. Cele trei goluri ale nemților au venit după două faze fixe, un corner și o lovitură liberă, respectiv pe un contraatac.

Antrenorul italian, Cristiano Bergodi, a început cu formula: Began-Dimitrov, Ciobotariu, Bălașa, Ispas, Rența, Francisco Junior, Ștefănescu, Rondon, Damașcan, Golofca, pe parcursul jocului intrând majoritatea jucătorilor de pe banca de rezerve.