SPORT 17 octombrie 2010

Olimpiada şcolară de atletism

de Covasna Media | 550 vizualizări

Rezultate tehnice înregistrate la Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar la atletism CROS - faza judeţeană, organizată sâmbătă la Reci. Au participat 503 elevi din 48 unităţi şcolare.

Învăţământ primar fete

Loc NUMELE ŞI PRENUMELE Anul

naşterii

UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT
1 Biszok Boglárka 1999 ”Comenius”Breţcu
2 Solomon Ioana 1999 Barcani
3 Sebestyén Margaréta 2000 ”Váradi József.” Sf. Ghe
4 Dombi Anita 2001 ”Szabo Lajos.” Icafalău
5 Kiss Timea 2000 ”Petöfi Sándor” Tg.Secuiesc
6 Szöcs Csilla Bernadett 2000 Filia

Învăţământ primar băieţi

Nr.

Crt

NUMELE ŞI PRENUMELE Anul

naşterii

UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT
1 Csiki Attila 1999 Şcoala Specială Sf. Gh.
2 Pakucs Norbert 2000 „Székely Mikó” Sf. Ghe
3 Orbán Eduard 2000 ”Körösi Cs. S. ” Covasna
4 Chirila Leonard 2000 ”Váradi József.” Sf. Ghe
5 Kertész Nándor 2000 ”Váradi József.” Sf. Ghe
6 Orosz István 2000 ”Kalnoky L.” V.Crisului

Învăţământ gimnazial fete

Loc NUMELE ŞI PRENUMELE Anul

naşterii

UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT
1 Czirmai Janka 1997 „Székely Mikó” Sf. Ghe
2 Szücs Noémi 1997 L.T„Mikes Kelemen” Sf.Ghe
3 Molnár Eszter 1998 ”Váradi József.” Sf. Ghe
4 Sánta Rebeka 1998 Karatna Turia
5 Bularca Luciana 1996 ”Nicolae Russu”Sita B.
6 Mester Nagy Beáta 1996 „Székely Mikó” Sf. Ghe

Învăţământ gimnazial  băieţi

Loc NUMELE ŞI PRENUMELE Anul

naşterii

UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT
1 Bularca Vlad 1996 Barcani
2 Coscodar Liviu 1997 ”Gaál Mózes” Baraolt
3 Lupsa Cristian 1998 „Mikes Kelemen”  Zagon
4 Simon Robert 1996 Zabala
5 Szász Loránd 1997 L.T„Mikes Kelemen” Sf.Ghe
6 Demeter Szabolcs 1996 Zabala

Învăţământ liceal şi profesional fete

Loc

NUMELE ŞI PRENUMELE Anul

naşterii

UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT

1 Horovitz Hanna 1995 L.T„Mikes Kelemen” Sf.Ghe
2 Almasan Monica 1993 C.N.”Mihai Viteazul” Sf.Ghe
3 Nagy Eszter 1993 L.T. „Székely Mikó” Sf. Ghe
4 Bitai Xenia 1994 Liceul Reformat Sf.Ghe
5 Bögözi Laura 1995 Gr.Şc. „C-tin Brâncuşi” Sf.Ghe
6 Tancau Sorina 1994 Gr.Şc.,, Berde Aron”  Sf.Ghe

Învăţământ liceal şi profesional băieţi

Loc

NUMELE ŞI PRENUMELE

Anul

naşterii

UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT

1 Gherca Gabriel 1991 Gr.Şc.,, Berde Aron”  Sf.Ghe
2 Trofin Cosmin 1995 ”Mihai Viteazul” Sf.Ghe
3 Katona Csaba 1992 ”Nagy Mózes” Tg.Secuiesc
4 Gherca Adrian 1993 C.N.”Mihai Viteazul” Sf.Ghe
5 Buzea Daniel 1993 Gr.Şc. „Nicolae Bălcescu” Int. Buz.
6 Valcu Stefan 1993 C.N.”Mihai Viteazul” Sf.Ghe
Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 1

Adaugă comentariu
Salam, 18 octombrie 2010
Foarte frumos din partea voasta ca ati aratat primii 6 sositi la final.Merita vazuti si cei care au fost clasati in fata.
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.