SPORT 4 octombrie 2022

O victorie și o înfrângere în Liga 3

de Marius Raczek | 439 vizualizări

În etapa a 6-a din Liga 3, Seria 5, KSE Târgu Secuiesc a obținut prima victorie din acest sezon, în timp ce Sepsi OSK 2 a fost învinsă la Brașov.

Cu câte un gol primit pe repriză, Sepsi OSK 2 a fost învinsă cu 2-0 în deplasarea la Kids Tâmpa Brașov. Ajunsă la a doua înfrângere conscutivă, Sepsi OSK 2 se află pe poziția a opta în serie, cu o singură victorie și două rezultate de egalitate.

KSE Târgu Secuiesc a primit pe Stadionul „Dr. Sinkovits” vizita echipei AFC Odorheiu Secuiesc și a reușit să obțină prima victorie în acest sezon, rezultat 1-0. Singura reușită a partidei a venit în minutul 78, autor Fábián. În clasamentul seriei, KSE Târgu Secuiesc ocupă penultima poziție, a noua, la egalitate de puncte cu Sepsi OSK 2, despărțite de golaveraj.