SPORT 2 septembrie 2022

KSE Târgu Secuiesc s-a calificat în Turul 3 al Cupei României

de Marius Raczek | 678 vizualizări

După o partidă cu cinci goluri, KSE Târgu Secuiesc a trecut de CSM Focșani cu rezultatul de 3-2, și astfel covăsnenii s-au calificat pentru Turul 3 al Cupei României.

Așa cum se anunța, a fost o partidă dificilă, cu un adversar pe măsură pentru KSE Târgu Secuiesc, în Turul 2 al Cupei României. Pe Stadionul „Dr. Sinkovits”, CSM Focșani a deschis scorul, dar la o distanță de zece minute Locotuș a egalat. În repriza secundă, KSE Târgu Secuiesc s-a desprins la 3-1 prin golurile marcate de Gáll și Sánta, reușite care s-au dovedit a fi decisive, căci oaspeții au ratat un penalty, iar apoi au marcat pe final un gol, care, însă, nu a mai putut schimba soarta meciului.

Turul 3 din cadrul Cupei României se va disputa în data de 13 septembrie 2022, fază a competiției în care vor participa și echipele din Liga 2.