SPORT 30 mai 2022

KSE Târgu Secuiesc a ocupat prima poziție în Play-Out

de Marius Raczek | 687 vizualizări

S-au disputat și partidele din ultima etapă contând pentru Play-Out-ul Ligii 3, Seria 5, KSE Târgu Secuiesc obținând victoria, rezultat 2-1, cu CSO Plopeni.

KSE Târgu Secuiesc a profitat de avantajul terenului propriu și a învins-o pe CSO Plopeni, partida fiind decisă în partea secundă, după ce la pauză a fost egal, 1-1. Bándi a deschis scorul, în minutul 2, dar oaspeții au revenit. Pakucs a adus victoria în minutul 85. Cu acest succes, KSE Târgu Secuiesc a încheiat sezonul 2021-2022 al Ligii 3, Seria 5, pe prima poziție din Play-Out, respectiv pe locul cinci în clasamentul general. Deși între alb-albaștri și CS Blejoi a fost egalitate de puncte, conform regulamentului s-au luat în calcul partidele directe, criteriu la care covăsnenii s-au dovedit superiori.

Peste al treilea eșalon valoric s-a tras cortina, în ediția 2021-2022, cele două reprezentante ale județului Covasna clasându-se pe pozițiile patru, Sepsi OSK 2, respectiv cinci, KSE Târgu Secuiesc.