SPORT 17 octombrie 2022

Fără victorie în Liga 3

de Marius Raczek | 512 vizualizări

În etapa a 8-a din Liga 3, Seria 5, Sepsi OSK 2 și KSE Târgu Secuiesc nu au putut să profite de avantajul terenului propriu, fiind învinse de CS Blejoi, respectiv SR Brașov.

Întâlnind un adversar puternic, care și sezonul trecut s-a luptat pentru un loc de promovare, anume pe CS Blejoi, Sepsi OSK a cedat cu rezultatul de 3-1. Oaspeții și-au asigurat un avantaj liniștitor, de două goluri, încă de la pauză, iar în partea secundă s-au desprins la 3-0, golul de onoare al alb-roșilor reușindu-l Grigore.

Și KSE Târgu Secuiesc a avut parte de un adversar bine cotat în serie, SR Brașov, în fața căruia a pierdut cu rezultatul de 4-1. Brașovenii au marcat câte două goluri pe repriză, iar spre finalul jocului conduceau cu 4-0, scorul final stabilindu-l Pakucs.

După opt etape, Sepsi OSK 2 și KSE Târgu Secuiesc sunt vecine de clasament, din păcate la periferia acestuia. Sepsi OSK 2 ocupă poziția a opta, cu opt puncte, iar KSE Târgu Secuiesc este pe locul nouă, penultimul, cu cinci puncte.