SPORT Acum 1 ora, 52 minute

Fără orizont. A treia înfrângere consecutivă

de Marius Raczek | 124 vizualizări

În etapa a 7-a din Superliga, Sepsi OSK a suferit cea de-a treia înfrângere consecutivă, nou-promovata Unirea Slobozia impunându-se la Sfântu Gheorghe cu rezultatul de 1-0.

Prima repriză a fost una ternă, cu Sepsi OSK având mai mult posesia în debut, apoi Unirea Slobozia, cu trecerea timpului, prinzând tot mai mult curaj. Practic niciuna dintre echipe nu a reușit să-și creeze vreo ocazie importantă, primul balon expediat pe spațiul porții venind în minutul 42, la reluarea cu capul, slabă de altfel, a lui Debeljuh.

În partea secundă elevii lui Adrian Mihalcea și-au jucat șansa, Sepsi OSK fiind la fel de lipsită de imaginație. După o lovitură liberă, în urma arbitrajului VAR, scorul a rămas alb, Coadă fiind în poziție de offside la lovitura de cap care a dus balonul în poartă. Avea să vină, însă, minutul 75, când Aganovic, fostul jucător al lui Sepsi OSK, a fost faultat în careu, lovitura de pedeapsă acordată fiind transformată cu precizie de Pospelov. Mai mult chiar, în ultimele minute alb-roșii au evoluat în inferioritate numerică, Ninaj văzând cartonașul roșu la un fault în poziție de ultim apărător.

Până la disputarea tuturor partidelor din această rundă, Sepsi OSK a coborât pe poziția a șaptea. Dincolo de acest aspect rămâne imaginea unei echipe care a dezamăgit ca joc, iar etapa viitoare va avea o deplasare infernală la Oțelul Galați.