SPORT 24 aprilie 2024

Evoluții meritorii pentru sportivii de la CSM Sfântu Gheorghe

de Marius Raczek | 794 vizualizări

În perioada 19-21 aprilie 2024, la Arad, a fost organizat Campionatul Național de Judo, categoriile de vârstă U15 și U13, competiție la care a luat parte și Clubul Sportiv Municipal Sfântu Gheorghe cu cinci sportivi.

La Arad au fost prezenți aproximativ 900 de sportivi din întreaga țară, calificați în urma examenelor de tehnicitate din euroregiuni.

Clubul Sportiv Municipal (CSM) Sfântu Gheorghe a fost prezent la această competiție cu 5 sportivi pregătiți de antrenorul de judo Petru Oltean.

La U15, Lavinia Dîrjan a terminat pe locul IX, categoria 44 kg, dintr-un total de 20 de sportive, iar David Eric Dancs pe locul XI, în competiție luând startul 28 de sportivi.

La U13 au luat startul trei sportivi începători, David Ene, categoria 42 kg, Livia Dîrjan, categoria 40 kg și Eirini Hagipanayiotou, categoria 44 kg, cu evoluții bune, având în vedere că se află abia la începutul carierei sportive.

Sursa foto: Facebook/Carol Szabo